Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Denklik ve Yabancı Öğrenci İşleri Çalıstayı Başladı

Müsteşar Yardımcısı Sayın Ercan DEMİRCİ, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, MEB Daire Başkanları, Suriyelilerin yoğunlukla yaşadığı büyükşehirler ile güneydoğu illerinin milli eğitim müdürlüklerinden ilgili şube müdürleri, ulusal ve uluslararası STK’ların katılımıyla “Denklik ve Yabancı Öğrenci İşleri Çalıstayı” Antalya’da başladı.
Denklik ve Yabancı Öğrenci İşleri Çalıstayı Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile 24-28 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan “Denklik ve Yabancı Öğrenci İşleri Çalıştayı” Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ercan DEMİRCİ, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL ve BMMYK Temsilci Yardımcısı Margarita VARGAS’ın açılış konuşmaları ile Antalya’da başladı.
 

Çalıştayda, ülkemizdeki yabancı uyruklu öğrencilerin denklik, nakil, kayıt ve mezuniyet konuları ele alınarak, iş ve işlemler konusunda bilgilendirmeler yapılacak, bu işlemlerde yaşanan sıkıntıları değerlendirmek ve çözüm önerileri üretmek amacıyla fikir alışverişinde bulunulacaktır. Ayrıca, süreçte yaşanan sorunların çözümüne yönelik paylaşımlarda bulunularak uygulama esasları üzerine katılımcıların görüşleri alınacaktır. Çalıştay, 90 katılımcı ile 5 gün boyunca devam edecektir. 

 

26-10-201626-10-2016

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.