Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Genel Müdürümüz Ali Rıza ALTUNEL´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Bugün millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından 29 Ekim 1923´te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 94’ncü kuruluş yıldönümüdür. Millet olarak hep birlikte bu coşkuyu yürekten paylaşıyoruz.30-08-2017

Cumhuriyetimizin 94 yıllık şanlı tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. Cumhuriyetimizi, Aziz Atatürk’ün veciz bir şekilde ifade ettiği “muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin işte bu seviyeye ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlık vardır. 1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız sıkıntıları da o günkü ruhla el ele, omuz omuza birlik olarak milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Cumhurun egemenliğini esas alan ancak azınlığı da es geçmeyen, 94 yılını geride bırakan cumhuriyetin nice yıllarını coşkuyla ve "Hayat Boyu" yaşamak dileğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

 

                                                                                                                Ali Rıza ALTUNEL

                                                                                                 Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü

Emniyet Mahallesi Boğaziçi sokak No 23 Teknikokullar Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.