Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Cibuti de Hayat Boyu Öğrenecek…

Cibuti de Hayat Boyu Öğrenecek…

Afrika Ülkelerinden Cibuti Cumhuriyeti Eğitim ve Mesleki Eğitim Bakanı Sayın Moustapha Mohamed MAHAMOUD, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza Altunel’i kısa bir süre önce ziyaret ederek Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi ve iş birliği talebinde bulunmuştu. Bu bağlamda, 5 Haziran 2017 tarihindeyse Cibuti Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Aden Houssein Abdillahi de Genel Müdürlüğümüze ziyarette bulundu.

 

Cibuti Eğitim Sistemimizi Yakından İzliyor  

 

Daha önce Cibuti Eğitim ve Mesleki Eğitim Bakanı ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde yapılan toplantılardaki görüşmeleri daha da geliştirmek amacıyla bu seferde Cibuti Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Aden Houssein Abdillahi, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza Altunel’i, 5 Haziran 2017 tarihinde ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Sayın Büyükelçi ülke olarak Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün eğitim yöntemlerinden yararlanmak istediklerini ifade etti.

 

Daire Başkanları Eşliğinde Büyükelçi İle Beraber Verimli Bir Toplantı Yapıldı  

 

Cibuti Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Aden Houssein ABDILLAHI yaptığı konuşmada Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza ALTUNEL ve ekibinin sıcak ve samimi karşılamaları ve nezaketleri dolayısıyla onlara teşekkür etti. Konuk Büyükelçi, toplantıda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün yapmış oldukları çalışmalardan çokça etkilendiklerini ve bu çalışmaları çok kapsamlı bulduklarını, yaygın eğitim alanında yapmış olduğu çalışmaların bir benzerinin Cibuti Cumhuriyetinde gerçekleştirilebilmesi yönünde çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

 

Oluşturulan Komisyon İş Birliğini Geliştirecek

 

Bakanlığımızla daha önce imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Genel Müdürlüğümüzün hayat boyu öğrenme alanında yaptığı çalışmalardan yararlanmak istediklerini ifade eden Cibutili yetkililerin bu iş birliği dolayısıyla memnuniyetlerini ifade ettiler. İlgili Ülkeden toplantılara katılacak görevlilere gerekli eğitimin verilmesi ve iş birliğinin sağlanması için Cibuti Heyeti, Genel Müdürlüğümüz yetkilileriyle ve oluşacak taleplerle ilgilenecek Genel Müdürlüğümüze bağlı Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanlığı uhdesinde bir komisyon kuruldu. 

 

  08-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017      

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.