Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Bütçemi Yönetebiliyorum Projesinde 81 İlimizin Şube Müdürleri İle Buluşuldu

Genel Müdürlüğümüz ile Türk Ekonomi Bankası tarafından yürütülen Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi’nin ilk faaliyeti olan Şube Müdürlerimizin Finansal Okur Yazarlık Eğitimi ve proje bilgilendirme toplantısı 15 Nisan 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.  
Bütçemi Yönetebiliyorum Projesinde 81 İlimizin Şube Müdürleri İle Buluşuldu

     Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türk Ekonomi Bankası iş birliği ile her yaştan öğrenci ve yetişkinlerin, yüz yüze seminerler ve uzaktan eğitim aracılığıyla bütçe yapma, gelir gider dengesini sağlama, tasarruf, yatırım yapma, borçlanma, finansal hak ve yükümlülüklerini bilme gibi temel kavramlar hakkında bilgilendirilmesi ve dolayısıyla finansal okuryazarlık konusunda toplum bilincinin oluşturulmasına yönelik Haziran 2015 tarihinde iş birliği protokolü imzalanmıştır. Proje kapsamında düzenlenecek seminerlerde 5 milyon kursiyerimize ulaşılması hedeflenmektedir. 
 

     Projemizin ilk faaliyeti olan Şube Müdürlerimizin finansal okur yazarlık eğitimleri için 15 Nisan 2016’da İstanbul’da toplantı yapıldı.  Genel Müdürlüğümüz Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları ve Türk Ekonomi Bankası - Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi’nin konuşma yaptığı eğitimde 81 ilden gelen Şube Müdürlerimize Bütçemi Yönetebiliyorum katılım belgeleri verildi. Daha sonra BloombergHT ekonomi kanalının da çekimler gerçekleştirdiği eğitimlerimizde, Sosyal Ortaklar ve Projeler Dairesi Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları ile röportaj yapılarak finansal okur yazarlık konusunda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi alındı. 

 

19-04-201619-04-201619-04-201619-04-2016

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.