Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Braille Baskı Yetişkin Okuma Yazma Kitaplarının Basımı ve Dağıtımı Yapıldı

Braille Baskı Yetişkin Okuma Yazma Kitaplarının Basımı ve Dağıtımı Yapıldı

Braille Baskı Yetişkin Okuma Yazma Kitaplarının Basımı ve Dağıtımı Yapıldı


 

 

Genel Müdürlüğümüz, halk eğitimi merkezlerindeki yetişkin okuma yazma kurslarında kullanılan yetişkin okuma yazma kitaplarından I. ve II. Kademe ders kitapları ile çalışma kitapları Braille alfabesine çevirtilerek Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından her birinden 1000’er adet basımı yapıldı.

14-03-2017

Baskısı yapılan kitapların 8 Mart 2017 tarihinden itibaren illerde irtibat deposu olarak seçilen halk eğitimi merkezlerine dağıtımına başlanmıştır. Bu halk eğitimi merkezlerine gönderilen Braille baskı yetişkin okuma yazma kitapları, il genelindeki halk eğitimi merkezlerinde görme engelli yetişkinlere yönelik açılacak okuma yazma kurslarında kullanılacaktır.

Daha önceleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan görme engelliler okullarında yetişkin görme engelliler için yaz dönemlerinde açılan okuma yazma kursları bundan sonra bu okullarda açılmayacaktır. Bunun yerine, halk eğitimi merkezlerinde talep gelmesi ve uygun öğretmen görevlendirilmesinin yapılabilmesi durumunda kurslar yıl boyunca açılacaktır.  

Ayrıca, görme engelli yetişkinler için halk eğitimi merkezlerinde açılacak okuma yazma kurslarına ilişkin iş ve işlemlerle ilgili hususlar ekte de yer alan 10/03/2017 tarih ve 15923718-101.05-E.3236781 sayılı yazımızla valiliklere gönderilmiştir.

 

 

 

 

 İlgi yazı ve eki için tıklayınız...

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.