Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Bir Günde Üç Protokol

Bir Günde Üç Protokol

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde bir günde üç ayrı kurumla protokol imza töreni düzenlendi.

Genel Müdürlüğümüz ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) arasında hazırlanan Protokol, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet BARCA´nın katılımıyla imzalandı. Protokol´le üniversite öğrenci ve personellerine yönelik düzenlenecek sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile mesleki ve teknik kurslar düzenlenmesi amaçlanmaktadır. Bu kurslar sayesinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi personeli ve öğrencilerinin hayat boyu öğrenme süreçlerine aktif katılımı hedeflendi. Protokol imza töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

Genel Müdürlüğümüz ile Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayii Destekleme Vakfı (MEKSA) arasında hazırlanan Protokol, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL ile MEKSA Genel Sekreteri Hasan ARIKAN'ın katılımıyla imzalandı. Protokolle Türk vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik Türkiye genelinde dil kursları, genel, mesleki ve teknik kurslar ile sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmesi hedeflendi.

Genel Müdürlüğümüz ile Uluslararası Göç Örgütü (IOM) arasında hazırlanan İş Birliği Protokolü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL ile IOM Misyon Şefi Lado GVILAVA´nın katılımıyla imzalanarak yürürlüğe girdi. İş Birliği Protokolüyle ülkemizdeki geçici koruma kapsamındaki Suriyeli öğrencilerin okullara erişimini kolaylaştırmak için ulaşım hizmeti sağlanması hedeflendi. Protokol kapsamında bu hizmet Adana, Sakarya, Yalova, Batman, Siirt ve Antalya illerinde verilecektir. 

İş Birliği Protokolleri imza töreninde Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, hayat boyu eğitimin hayatın tüm süreçlerini içerdiğini, kişilerin bir yandan örgün eğitime, diğer yandan hayat boyu eğitim süreçlerine devam etmesinin önemini vurguladı. Tüm vatandaşlarımıza, hatta ülkemize yerleşen diğer ülke vatandaşlarına da hayat boyu eğitimin verilmesinin önemini vurgulayan GÜL, toplantıyı teşekkür konuşmasıyla bitirdi.

 

 08-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-2019

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.