Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

AVRUPA YETİŞKİN ÖĞRENİMİ GÜNDEMİ-5 PROJESİ ULUSAL KONFERANSI ANKARA'DA BAŞLADI.

Yetişkinlerin ve eski hükümlülerin temel becerilerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerinin arttırılması konusunda farkındalık oluşturmak ve yetişkinlerin temel becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan e-Platformun tanıtımının yapılması amacı taşıyan Avrupa Yetişkin         Öğrenimi Gündemi-5 Projesi kapsamında 21-22 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara'da Ulusal Konferans gerçekleştirilmektedir.
AVRUPA YETİŞKİN ÖĞRENİMİ GÜNDEMİ-5 PROJESİ ULUSAL KONFERANSI ANKARA'DA BAŞLADI.

Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi Projesi kapsamında Ankara'da düzenlenen Ulusal Konferans, Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sezer'in açılış konuşmaları ile başladı. Konferansa Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TESK, TOBB ve MÜSİAD temsilcileri, hayat boyu öğrenmeden sorumlu il şube müdürü, halk eğitimi merkezi müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger konuşmasında,

Genel Müdürlük olarak vatandaşlarımızın içinde yaşadıkları topluma uyumunu ve bilgi, beceri ve yeterlik anlamında gelişimini sağlayarak istihdam için gerekli insan kaynağının temin edilmesine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli alanlarda hayat boyu öğrenme faaliyetleri gerçekleştirildiğini dile getirdi. Proje ile başta eski hükümlüler olmak üzere tüm yetişkinlerin temel becerilerinin ölçülmesi ve istihdam edilebilirliklerinin artırılmasının altını çizen Genel Müdürümüz proje sürecinde gösterdiği katkılardan dolayı proje ortaklarına ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sezer konuşmasında,

Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi Projesinin bir paydaşı olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek özellikle eski hükümlüler gibi dezavantajlı gruplara yönelik projelerin artırılması temennisinde bulundu. Eski hükümlülerin becerilerinin belirlenerek kurslara alınması sonucunda istihdama ciddi katkılar sağlandığını ve bu çalışmaların sürdürülebilirliğinin önemine değindi.

İki gün sürecek olan konferansta yetişkinlerin temel becerilerinin geliştirilmesi ile ilgili toplantılar gerçekleştirilecektir. Ulusal Konferans ile proje faaliyetleri tamamlanacaktır.

22-12-202122-12-202122-12-202122-12-2021

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.