Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4 'Karanlığı Aydınlananlar' Öykü Yarışmasında Dereceye Girenler Açıklandı

Millî Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı işbirliğinde denetimli serbestlik yükümlüleri ve eski hükümlülere yönelik düzenlenen yarışmada dereceye girenler Başkent Öğretmenevindeki program ile duyuruldu.
Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4 'Karanlığı Aydınlananlar' Öykü Yarışmasında Dereceye Girenler Açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği eş finansmanında, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Adalet Bakanlığı,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, TESK, TOBB ve MÜSİAD iş birliğinde, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yürütülen" Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4" projesi kapsamında eski hükümlüler ve denetimli serbestlik yükümlülerinin istihdamı konusunda ön yargıları kırmak, sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacıyla düzenlenen "Karanlığı Aydınlananlar" öykü yarışmasının sonuçları belli oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı işbirliğinde denetimli serbestlik yükümlüleri ve eski hükümlülere yönelik düzenlenen yarışmada dereceye girenler Başkent Öğretmenevindeki program ile duyuruldu. Programa MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz katılım sağladı. 

"Karanlığı Aydınlananlar" yarışmasında dereceye girenler açıklandı

Yarışma kapsamında, Emre Yardımcı "Karanlığın En Koyu Tarafı" adlı öyküyle Türkiye birincisi olurken, Ahmet İncedil "Yeniden Uyanış" ile ikinci, Ali Çivril "Gün Doğumu" ile üçüncü oldu. Mansiyon ödülüne ise "Kendime" adlı öyküsüyle Hüsniye Özbek layık görüldü.

Türkiye genelinde 7 bölgede dereceye giren eserler ve sahipleri aşağıdaki gibidir;

Akdeniz Bölgesi: Ahmet İncedil, Barış Ataman, Mesut Köten;

Doğu Anadolu Bölgesi: Özkan Şahin, Ömer Tokaş, Vedat Kan;

Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Kenan Şamlıoğlu, Amir Kaylı, Hüseyin Kılıç;

Ege Bölgesi: Nihat Ceylan, Metin Tavşan, Ali E. Çivril;

İç Anadolu Bölgesi: Lütfü Enes Öner, Emre Yardımcı, Mahmut Emre Türkoğlu

Karadeniz Bölgesi: Ferdi Gümüşkaya, Faruk Nafiz Şentürk, Engin Koç

Marmara Bölgesi: Hüsniye Özbek, Muharrem Dindaroğlu, Mahir Binzet

 

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.