Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Avrupa Yetişkin Öğrenimi 4 kapsamında düzenlenen Yetişkin Eğitiminde İyi Örnekler Konferansı ve "Karanlığı Aydınlananlar" Öykü Yarışması Ödül Töreni Antalya da gerçekleştirildi

Avrupa Yetişkin Öğrenimi 4 projesinin kapanışı münasebetiyle düzenlenen Yetişkin Eğitiminde İyi Örnekler Konferansı ve "Karanlığı Aydınlananlar" Öykü Yarışması Ödül Töreni Antaya da gerçekleştirildi.
Avrupa Yetişkin Öğrenimi 4 kapsamında düzenlenen Yetişkin Eğitiminde İyi Örnekler Konferansı ve

Genel Müdürlüğümüzün Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı sorumluluğunda yürütülen "Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4" projesi kapanış toplantısı 28-29 Kasım tarihlerinde Antalya'da yapıldı Toplantı Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz ÇİFTÇİ, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan AKCEVİZ, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanlarından Osman PEKSARI ve Ahmet Vefa GÜLER, Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Burak CEYHAN, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sinan TEMUR, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İNAL, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli ECİR, Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Numan ŞEKER, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet KOCAGÖZ ,Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Gökhan SAVAŞ, Denetimli Serbestlik Müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Avrupa Yetişkin Öğrenimi-4 projesi kapsamında, eski hükümlüler ve denetimli serbestlik yükümlüleri öncelikli olmak üzere tüm yetişkinlerin temel becerilerini geliştirerek etkin bireyler olarak yaşamlarına devam etmeleri konusunda farkındalık oluşturmak ve temel becerilerini geliştiren dezavantajlı bireylerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması konusunda gerekli olan kurumsal işbirliğinin sağlanması amacıyla  "Karanlığı Aydınlananlar" Öykü Yarışması düzenlendi.

13.09.2019 tarihinde başvuruları tamamlanan yarışmaya 183 denetimli serbestlik yükümlüsü ve eski hükümlü katılım sağladı. Türkiye genelinde yapılan değerlendirme için önce yedi bölgede en iyi 3 öykü belirlendi. Her bölgede seçilen en iyi 3 öykü yarım altın ile ödüllendirildi. Bu şekilde yedi bölgede belirlenen toplam 21 öykü arasından Türkiye geneli ilk üçe giren öyküler belirlendi. Türkiye geneli ilk üçe giren öykülerden; birinci üç tam altın, ikinci iki tam altın, üçüncü bir tam altın ile ödüllendirildi

Öykü Yarışması Türkiye birincisi, ödülünü Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL'den, Türkiye ikincisi ödülünü Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz ÇİFTÇİ 'den, Türkiye üçüncüsü ödülünü Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sinan TEMUR' dan, Mansiyon ödülüne layık görülen yükümlü ise ödülünü , Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan AKCEVİZ'in elinden aldı. Öykü yarışmasında dereceye giren öykü sahiplerinin belirlenmesinde görev alan seçici kurul üyelerine ise plaket ve çiçek takdim edildi.

Konferansın ilk gün oturumu Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN'ın "Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi Konusunda İyi Örnekler" ve Doç.Dr Gökhan SAVAŞ'ın saha araştırmalarını kapsayan sunumlarıyla sona ermiştir.

Konferansın ikinci gününde, Türkiye İş Kurumunun, eski hükümlülere sunduğu hizmetler ile ilgili sunum yapılmış, Eğitim ve Kariyer Uzmanı Öner DOĞAN' ın Eski Hükümlülerin İstihdamının Önündeki Engeller ve Danışmanlık Hizmetleri ile ilgili  yaptığı araştırmalara yer verilmiş, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Aile Çalışma ve  Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın temsilcileri ile Eski Hükümlüler ve  Denetimli Serbestlik Yükümlüleri Başta Olmak Üzere   Tüm Yetişkinlerin Eğitim ve İstihdamı Konusunda İyi Örneklerin Paylaşılması" konulu panel düzenlenmiştir. Katılımları ve katkılarıyla konferansa iştirak eden misafirlere teşekkür edilmesiyle konferans sona ermiştir.

 

 

03-12-201903-12-201903-12-201903-12-2019

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.