Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

"Anadolu Mirasları: Seramik, Cam ve Çinide Anadolu Medeniyetleri" Sergisi düzenlendi.Olgunlaşma Enstitülerinin Anadolu kültürünü geçmişten günümüze taşımak ve geleneksel el sanatlarımızı yenilikçi yaklaşımlarla yaşatma misyonu çerçevesinde hayata geçen sergi, Anadolu topraklarında yaşayan medeniyetlerle geleceği buluşturuyor.

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ve Enstitü binasında ziyarete açılan "Anadolu Mirasları: Seramik Cam ve Çinide Anadolu Medeniyetleri" Sergisine; Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman SEZGİN ve eşi Yasemin SEZGİN, Genel Müdürümüz Sabahattin DÜLGER, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Cemal ÖZDEMİR, Altındağ Kaymakamı Cumali ATİLLA, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Daire Başkanı Selvinaz AYDIN,  İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Ömer Erkan ERDEVE ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan YILDIRIM katılım sağladı.

18-27 Ocak tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan sergi, zengin uygarlıkların yaşadığı Anadolu topraklarında bulunan arkeolojik eserler ışığında seramik, cam ve çini sanat dallarında üretilen eserlerle Anadolu Miraslarının izini sürüyor.            

18-01-202318-01-202318-01-2023

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.