Haberler Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı

Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı

Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı 3. Dönem sınavları 25-26 Ağustos 2012 tarihinde Almanya’nın Berlin, Köln, Münih, Stuttgart şehirlerinde yapıldı.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ

 BATI AVRUPA PROGRAMI

               

                Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı 3. Dönem sınavları 25-26 Ağustos 2012 tarihinde Almanya’nın Berlin, Köln, Münih, Stuttgart şehirlerinde yapıldı.

                Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde (Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, Belçika, İngiltere, Hollanda ,Danimarka, İsveç vb.)yaşayan vatandaş ve soydaşlarımıza yönelik yürütülen  Açık Öğretim Lisesi  Batı Avrupa Programı Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile yürütülüyor. Yapılan çalışma ve sınavları yerinde görmek için  Genel Müdürümüz Mustafa Kemal BİÇERLİ ,Açık Öğretim Lisesi Müdürü Osman ÖDEMİR  ile birlikte Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programının Avrupa ayağı işlerini yürüten Anadolu Üniversitesinin Köln’de bulunan Batı Avrupa Bürosuna  ziyarette bulundu. Batı Avrupa programı koordinatörü Yard.Doç.Dr.A.Atilla DOĞAN ve çalışanlarını ziyaret eden Genel Müdürümüz ve ekibi Köln Başkonsolosluğunu da ziyaret ederek Başkonsolos Mustafa Kemal BASA ile  makamında  görüştü.

                Görüşmede Avrupa’daki Türklerin eğitimleri ile ilgili sorunları ve çözüm yolları üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu.. Ayrıca 25-26 Ağustos  tarihlerinde   3. Dönem sınavına katılan öğrenci ve velileri ile de görüşmeler yapılarak onların görüş ve önerileri alındı.

                Köln haricinde, Berlin ve Stuttgart’ta yapılan sınavları da yerinde görmek amacıyla da Bakanlık Temsilcileri bu sınavlarda görev aldı.

AÖL Batı Avrupa Programı images AÖL Batı Avrupa Programı imagesAÖL Batı Avrupa Programı imagesAÖL Batı Avrupa Programı imagesAÖL Batı Avrupa Programı imagesAÖL Batı Avrupa Programı imagesAÖL Batı Avrupa Programı imagesAÖL Batı Avrupa Programı images

 

 Yayın:10.09.2012 - Güncelleme:10.09.2012 - 15:11 - Görüntülenme:2508