Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

2. PIAAC Toplantısı Yapıldı

 2. PIAAC Toplantısı Yapıldı

Yetişkinlerin temel becerilerine yönelik çalışmaların devamı niteliğinde olan “PIAAC Yetişkinlerin Temel Becerilerinin Değerlendirilmesi” toplantısının ikincisi Genel Müdürlüğümüzde 24.07.2018 Salı günü saat 14.00’te gerçekleştirilmiştir. İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Cengiz ORTA’nın başkanlık ettiği toplantıya Orta Öğretim Genel Müdürlüğünden Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın Seyit Ahmet KAYHAN ve İç Denetim Birim Başkanlığından Başkan Yardımcısı Sayın Durmuş Gökmen’in yanı sıra Bakanlığımızın birimleri katılım sağladı.

 

Toplantı Sayın Cengiz ORTA’nın konuşmaları ile başladı. Katılımcılara PIAAC çalışmaları ve toplantının amacı hakkında kısa bilgiler veren Sayın ORTA’nın ardından, yetişkin eğitimi uzmanı Dr. Serap KARABACAK konu ile ilgili sunumunu yaptı. Sunumunda PIAAC’ın sadece bir başarı sıralaması olmadığı, yetişkin eğitimi ve istihdama ilişkin politika geliştirilmesi gereken alanlara işaret ettiğini, ülkemizin dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girme hedefini gerçekleştirebilmesinin temel dinamiğinin yetişkinlerin temel beceri alanlarında eğitimi olduğunu ifade etti.

 

PIAAC çalışmaları ile ilgili son sunumu yapan uzman öğretmen Dr. Ayşe KULA, yetişkinlerin beceri eğitimlerinin çok önemli olduğunu ancak beceri eğitimleri verilirken değerler eğitimlerinin de bu sürece dâhil edilmesi gerektiğini vurguladı. Dr. KULA bir sonraki çalışmada yapılacak faaliyetler hakkında da temel bilgiler verdi.

 

Sunumların ardından, programın katılımcıların konu ile ilgili soru, yorum ve önerilerini içeren bölümüne geçildi. Toplantı Sayın Cengiz ORTA’nın katılımcılara teşekkür ettiği konuşması ile sona erdi.

 

24-07-201824-07-2018

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.