Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz ve Şehitlerimiz Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz ve Şehitlerimiz Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz tarafından Hayat Boyu Öğrenme etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz ve Şehitlerimiz Kısa Film Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Yarışma yurt genelindeki tüm Halk Eğitimi Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerine duyurulmuş ve katılım sağlanmıştır. Yarışmaya katılan eserler Genel Müdürlüğümüzce oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda; 

Birincilik ödülünü Bursa Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden Ali Haydar YILDIRIM'ın 'Din Görevlisinin Gözünden 15 Temmuz' kısa filmi

İkincilik ödülünü Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden Bekir KÜPELİ'nin 'Emanet' kısa filmi    

Üçüncülük ödülünü İstanbul Bostancı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden Feride Ceyda ELKAYA'ın 'Özgürlüğe Giden Yol' kısa filmi almıştır.   

Törene Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Vekilimiz Sayın Osman PEKSARI, Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Hayati KOCA, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Serkan TOPBAŞ,  Mamak Kaymakamı Ziya POLAT, Mamak Belediye Başkan Vekili Mahmut Emir DOĞAN ile 15 Temmuz Şehitlerimizin aileleri ve 15 Temmuz Gazilerimiz programın onur konukları olarak katıldılar.   

Ankara Mamak Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen program protokol konuşmaları, ödüllerin takdiminin ardından Şehit yakınları ve gazilerimizle hatıra fotoğrafı çekimi yapılarak sona ermiştir.

 

Birincilik ödülü alan film

İkincilik ödülü alan film

Üçüncülük ödülü alan film

 

25-06-201925-06-201925-06-201925-06-201925-06-2019

 

 

Emniyet Mahallesi Abant 2 Caddesi No 8 Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 21 14 0312 413 21 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.