İlkokul - Ortaokul Z-kütüphane modelleri:

1. Model
2. Model
3. Model

Lise Z-kütüphane modeli


Oyun Sahalarının Çizimi ile ilgili sunuya erişmek için tıklayınız...

  

OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ KAPSAMINDA KONYA’DA
81 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TEMSİLCİSİNİN KATILIMIYLA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

            Okullar Hayat Olsun Projesi faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve etkinliğinin artırılarak sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla; Genel Müdürlüğümüzce proje hakkında bilgilendirme, İllerde gerçekleştirilen proje çalışmaları konusunda uygulama örneklerinin paylaşımı ile faaliyetlerin değerlendirilmesine yönelik olarak 04 Ekim 2012 tarihinde, projenin pilot uygulamasını gerçekleştiren Konya ilinde, Müsteşar Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ’ün Başkanlığında, 81 İl Millî Eğitim Müdürlüğünden Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinden sorumlu Şube Müdürü/Müdür Yardımcılarının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

            Toplantı açılışında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Seyit Ali BÜYÜK ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ tarafından açılış konuşmaları yapıldı.


            Açılış konuşmalarının ardından sırasıyla Okullar Hayat Olsun Projesi çalışmalarının genel değerlendirilmesine yönelik Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ tarafından bir konuşma yapıldı; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar Projeler Grup Başkanı Ahmet Vefa GÜLER Proje kapsamında yürütülen çalışmalar ve faaliyetler konusunda bir sunum gerçekleştirildi ve bu sunu ile bağlantılı olarak Bilgi İşlem Grup Başkanlığı öğretmeni Yalçın ALTAN tarafından Projeye ait veri giriş sistemi tanıtıldı. Daha sonra Z-Kütüphaneler konusunda Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Okuma Kültürü ve Kütüphaneler Grup Başkanı Turgut BAĞRIAÇIK tarafından bir sunum gerçekleştirildi.


            Öğleden sonra Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil İbrahim KARADEMİR’in Okullar Hayat Olsun Projesi Konya Uygulamaları konusundaki sunusu ve Konya Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürü Haluk YILMAZ’ın proje faaliyetlerine ilişkin sunusundan sonra,  soru cevap kısmında Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ tarafından bizzat sorulara cevap verildi ve il temsilcileri tarafından iyi örneklere yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu.

            Toplantı bitiminde tüm katılımcılar tarafından Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamına örnek olarak Konya Karatay Kocatepe İlköğretim Okulu ziyaret edildi ve oyun alanları yerinde görüldü.

 

 

Okullar Hayat Olsun